Program počas pobytu

Komentovaná prehliadka Vodného hradu

K Vodnému hradu v Hronseku sa viaže zaujímavá história. Počas prehliadky sa dozviete viac o jeho pôvodnom účele, o rôznych majiteľoch hradu a tiež o tom, ako sa dostal do súčasnej podoby. Keďže hrad bol dlhé roky uzavretý pre verejnosť, prehliadka bude pre vás určite skvelým zážitkom, plným pútavých informácií.

Návšteva artikulárneho kostola

Táto krásna a vzácna pamiatka, ktorá od roku 2008 patrí do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, láka do obce Hronsek stovky turistov. Drevený kostolík je vystavaný bez jediného železného spoja – iba prostredníctvom drevených kolíkov. Počas pobytu vás vezmeme práve na toto miesto, kde sa dozviete množstvo zaujímavostí.

Historické kostýmy

Ako často si môžete obliecť stredoveký kostým? O váš autentický zážitok sa postaráme aj vďaka dobovému oblečeniu, ktoré sme prichystali pre deti aj dospelých. Navyše si vyskúšate ako sa pije z vikingského rohu alebo ako sa je s pravým kovovým príborom. Nezabudnite si preto nabiť mobily! Určite si pri týchto činnostiach urobíte super fotky.

Stredoveká zábava

Ako sa zabávali v stredoveku? Nuž, s tým čo bolo k dispozícii :). Aby ste si zo svojho pobytu v historických stanoch odniesli veselé spomienky, naučíme vás ako hádzať sekerou na cieľ! Samozrejme, pod skúseným dohľadom.

Stredoveké zručnosti

Nie všetko bolo vždy samozrejmosťou a v chudobnejších oblastiach nebolo jednoduché pripraviť ani oheň. Preto vás naučíme dôležitú súčasť stredovekého prežitia - ako založiť oheň prostredníctvom kresadla. Na ohníku si potom môžete opiecť špekáčiky, či iné pochutiny.

Rezervácia ONLINE
Garancia najnižšej ceny