O projekte

Už niekoľko rokov sú popri klasických dovolenkách v obľube najmä zážitkové pobyty, počas ktorých si hostia nie len oddýchnu ale tiež zažijú niečo nové. Aj stredoveké stany patria do tejto kategórie. Vďaka prostrediu, programu a vybaveniu vám umožnia vrátiť sa v čase o niekoľko storočí!

Ako vznikol tento projekt?

Možno ste už aj vy počuli o Kráľovskej svadbe - každoročnom podujatí, ktoré navštívia tisícky ľudí.  Kráľovská svadba sa odohráva na Pustom hrade vo Zvolene a patrí medzi unikátne zážitky, ktoré hostí prenesú do stredoveku. Spolu so sprievodným programom patrí medzi najobľúbenejšie letné podujatia na Strednom Slovensku.

Stredoveké stany tvorili dlhodobú súčasť tohto podujatia. V rámci eventu si ich hostia mohli prenajať a stať sa tak priamou súčasťou Kráľovskej svadby vďaka autentickému ubytovaniu a oblečeniu. Vďaka vysokej obľúbenosti stanov sme sa rozhodli, že ich sprístupníme počas celého leta. 

Kto stojí za vznikom projektu?

Stredoveké stany vznikli vďaka OOCR Stredné Slovensko. OOCR je profesionálna organizácia destinačného manažmentu, ktorá sa zameriava na rozvoj cestovného ruchu v regióne Stredné Slovensko, vrátane marketingu cestovného ruchu a propagácie svojich členov, ktorými sú samosprávy (mestá a obce na území regiónu), ako aj komerčné subjekty cestovného ruchu, občianske združenia a neziskové organizácie.

OOCR Stredné Slovensko podporuje kultúrny, spoločenský a športový život a zachovávanie prírodného a kultúrneho dedičstva. Poskytuje poradensko – konzultačné služby a zameriava sa aj na vzdelávanie v cestovnom ruchu. Aktivity organizácie sú financované z členských príspevkov a dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Projekt stredoveké stany bol realizovaný s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Rezervácia ONLINE
Garancia najnižšej ceny